İhtiyacın Kadar Kirala, Az Öde ve Yasal Kal

Projecilik sektöründe kar oranlarının düşüklüğü bilinen bir gerçek. Firmalar rekabet edebilmek için düşük fiyatlarla iş almak ve büyük fedakârlıklar yaparak projeleri tamamlamaya çalışmaktalar. Prokon-Ekon Şirketler Gurubunun bir üyesi olduğumuzdan müşterilerimizin içinde bulunduğu bu zorlu şartların zaten farkındayız. Bu nedenle, en son teknoloji mühendislik yazılımlarını, müşterilerimize, ufak mühendislik ofislerinin bile ödeyebileceği seçeneklerle sağlamaktayız.

Ürün lisanslarımızı aylık kiralamalar şeklinde sunmaktayız, bu sayede kullanıcılarımız ürünlerimizi istedikleri zaman istedikleri kadar süreyle kullanabilme şansına kavuşmaktalar. Aylık ufak ödemelerle kiralanan lisanslarla kullanıcılarımızın ağır yazılım giderleri ödemelerinin önüne geçmekteyiz. Müşterilerimize sunduğumuz bu cazip lisanslama yöntemiyle müşterilerimiz en son teknoloji mühendislik yazılımlarından birinin konforunu yaşarken, ürünlerimizi kullanmadığı dönemler için ödeme yapmak zorunda kalmayacak!

 

Lisanslama Yöntemleri

Proya Yazılım olarak, ürünlerimizin kullanımını takip etmek ve lisanslı kullanıcılarımızın haklarını korumak adına dünyanın önde gelen lisanslama teknolojilerini kullanmaktayız. Lisanslarımız, belirli kullanıcıların, belirli ürünleri kullanabilmelerinin dışında aynı ağda yer alan bir grup kullanıcıdan bir kısmının aynı anda belirli ürünlerimizi kullanmasını sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Lisanslar, kullanıcılarımız ve bizim aramızda ortak olarak imzalanan "Lisans Sözleşmesi" kapsamında sağlanmaktadır. Birkaç kullanıcıya sahip firmalar Kilit Tabanlı Lisanslama'yı seçebilecekleri gibi ortak bir ağda yer alan çok sayıda kullanıcıya sahip firmalar ise Ağ Tabanlı Yüzen Lisans tipini tercih edebilirler.

Bu lisans tipinde, ürünlerimizin kullanılacağı bilgisayarda usb-kilit takılı olması gerekmektedir. Bu sayede kullanıcımız, birden çok bilgisayara ürünlerimizi yükleyebilmekte ancak sadece kilidin takılı olduğu bilgisayarda ürünlerimizi kullanabilmektedir. Bu lisans seçeneğiyle, kullanıcılarımız, ofisleri dışında da (dizüstü bilgisayarlarında veya evlerinde) ürünlerimizi kullanma olanağına kavuşmuş olacaklar. Bu lisanslama seçeneği, lisans ana bilgisayarı olmayan veya kurmak istemeyen, nispeten çalışan sayısı küçük olan firmalarımız için daha uygundur.

Lisans ana bilgisayarı ve ağ altyapısına sahip, nispeten daha çok çalışana sahip olan firmalara yönelik olarak sunulan bu seçeneğimizde ise her kullanıcı şirket ağına bağlı olmak zorundadır. Lisanslama yazılımı ana bilgisayara kurulur, usb-kilit bu bilgisayara takılır ve lisanslama tanımlamaları burada yapılır. Kullanıcılar yazılımı açtığında hangi ürünü veya ürünleri kullanmak istediğini belirtir ve ana bilgisayar izin verirse kullanıcı ürünü kullanmaya devam eder. Bu lisanslama tipi, aynı ağa bağlı olan kullanıcılardan, aynı anda en çok tanesinin belirlenen ürünleri kullanabileceğini tanımlamaktadır, böylece bütün çalışanların ürünlerimize erişimi sağlanmış olup, lisans uygun olduğu takdirde kullanılabilmektedir.