COMOSYS'in eşsiz üç boyutlu donatı yerleştirme becerileri ile en karmaşık geometrik şekle sahip beton hacimlere bile kolaylıkla donatı yerleştirebilirsiniz. Tamamen üç boyutlu olarak modellenen donatılar sayesinde gerek plan, gerek kesit olsun her türlü donatı paftasını oluşturmak çocuk oyuncağıdır. Dahası, donatı metraj tabloları da tamamen el değmeden ve hatasız olarak oluşur.

 

 

COMOSYs genel amaçlı modelleme felsefesi ile geliştirilmiştir ancak mümkün olan her yerde hızlı ke özel çözümler sunmayı da ihmal etmez. Bu bağlamda COMOSYS kiriş, kolon, merdiven gibi sıklıkla karşılaşılan ve belirli şablonlara girebilen betonarme elemanlar için özel komutlar sunar. Sadece bir kaç parametre ile bu tür betonarme hacimlere donatılar otomatik ve hızlı olarak yerleştirilir.

Üç boyutlu modelleme aynı zamanda Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) için de bir gerekliliktir. BIM kavramı çerçevesinde donatılar bir model inceleme ve görselleştirme yazılımına aktarılarak (örneğin VIMASYS) başka disiplinlerdeki elemanlarla, ya da aynı disipline ait ancak başka bir alt-yüklenici tarafından oluşturulmuş modeller ile çarpışma kontrolleri veya başka proje kritlerlerinin kontrolü yapılabilir, iş kalemleri ile ilişkilendirilebilir.

COMOSYS'in kalıp ve donatı modelleme modülü hakkında daha fazla bilgi almak için ürün sayfasını ziyaret ediniz.